O co chodzi z diety Detox?

No Comments

Wydaje się, że wszyscy mówią o lub z uwzględnieniem “wyczyść”. Toksyny są problemem, ale kiedy ostatni raz ktoś wyjaśnił, że usuwa toksyny i oczyszcza w rzeczywistości?

Jak organizm w naturalny sposób oczyszczaJak organizm w naturalny sposób oczyszcza

Detoksykacja to proces, który w organizmie pełni przez całą dobę, korzystając z ważnych składników odżywczych z diety. Jest to proces, który zamienia cząsteczki, które muszą być usunięte z ciała, lub “toksyn”. Dzielą się one na dwie główne kategorie: cząsteczki, które są produkowane w organizmie, takich jak produkty uboczne normalnego metabolizmu (endotoksyny), i te, które dostają się do organizmu z zewnątrz i są wprowadzane do systemu, jeść, pić, oddychać lub nie wchłania się przez skórę .

Endotoksyny zawierają związki, takie jak kwas mlekowy, mocznik i produkty przemiany materii bakterii w jelitach. zawierają środowiskowe toksyny i zanieczyszczenia, pestycydy, rtęć w owocach morza, ołów ze spalin samochodów i zanieczyszczenia powietrza, substancji chemicznych w dymie tytoniowym, dioksyn do higieny intymnej, ftalany, z tworzyw sztucznych i parabenów od balsamy i kosmetyki.

Detoksykacja jest procesem, w którym leki są metabolizowane, a następnie są wydalane z organizmu. Ponieważ toksyny są potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia człowieka, muszą być przekształcone i wydalane z organizmu przez mocz, kał, oddech lub pot. Zdolność każdego człowieka do detoksykacji jest różna i zależy od środowiska, żywienia, stylu życia, stanu zdrowia i czynników genetycznych, zakładając, że niektórzy ludzie mogą wymagać bardziej detoksykacji wsparcia, niż inni. Ale jeśli ilość toksyny, do którego człowiek jest narażony przekracza jego zdolność organizmu do ich wydalanie, toksyn, mogą być przechowywane w komórkach tłuszczowych, tkanek miękkich i kości, co odbija się negatywnie na zdrowie. To uzasadnienie, która umożliwia korzystanie z metod, które wspierają własne detoksykacja możliwości organizmu.Jak organizm w naturalny sposób oczyszcza

Większość programów detoksykacji zalecają usuwanie przetworzonej żywności i produktów, do których niektórzy ludzie są wrażliwi, takich jak nabiał, gluten, jaja, orzechy i czerwone mięso i jedzą głównie organicznie uprawiane warzywa, owoce, pełnoziarniste nonglutenous ziaren, orzechów, nasion i chudego białka. Inne programy zalecamy zamocowanie, potencjalnie ryzykowne praktyki dla niektórych osób, które mogą faktycznie tłumić sposobów detoksykacji w organizmie. Dlatego wielu lekarzy zaleca się przeciwko tej praktyce.

Wiele noncredentialed ludzie twierdzą eksperci w detoksykacji, i wielu doświadczonych specjalistów w dziedzinie opieki zdrowotnej nie są dobrze zorientowani w protokoły detoksykacji. Bo detoksykacja programy, które mogą się znacznie różnić i mogą stanowić zagrożenie dla niektórych osób (na przykład, ludzie z różnymi chorobami, ci, którzy przyjmują wiele leków i kobiet w ciąży lub karmiących piersią), ważne jest, aby pracować z zarejestrowanym lekarzem, który rozumie twojego stanu zdrowia i celów, a kto jest w stanie ocenić detoksykacja programy, bezpieczeństwo i skuteczność. Rozważ pracę z integracyjnej i funkcjonalne medycyny dietetyk.

9 sposobów utrzymania naturalnej detoksykacji organizmu9 sposobów utrzymania naturalnej detoksykacji organizmu

Detoksykacja obsługa nie powinna składać się z ścisłego planu, wykonując niektóre lub wszystkie z następujących może obsługiwać detoksykacji:

  • Utrzymanie prawidłowego nawodnienia z czystą wodą.
  • Jedz od pięciu do dziewięciu porcji owoców i warzyw dziennie.
  • Spożywać wystarczająco dużo błonnika każdego dnia z warzyw, orzechy, nasiona i produkty pełnoziarniste.
  • Jedz warzywa krzyżowe, jagody, karczochy, czosnek, cebula, por, kurkuma i ostropestu, i pić zieloną herbatę. Produkty te wspierają sposobów detoksykacji.
  • Spożywać odpowiednią ilość białka, które ma kluczowe znaczenie dla utrzymania optymalnego poziomu glutationu, mistrz detoksykacji organizmu enzym.
  • Zaleca się przyjmować multiwitaminy/мультиминерал, aby wypełnić wszelkie braki w diecie, ponieważ niektóre witaminy i minerały, włączyć w organizmie procesy detoksykacji funkcji.
  • Jeść naturalnie fermentowane produkty, takie jak kefir, jogurt, kimchi i kiszona kapusta lub wziąć wysokiej jakości probiotyk, aby pomóc organizmowi poradzić sobie z toksyn, bakterii żyjących w jelitach.
  • N-acetylocysteina (NAC), prekursorem glutationu, często zalecane w celu utrzymania naturalnej aktywności organizmu.
  • Utrzymać regularność jelit.

Jeśli jesteś w dobrym zdrowiu i są zainteresowani w programie detoksykacji, przyjazd z dietetyk dietetyk lub lekarz, który rozumie możliwości organizmu do detoksykacji, może pomóc ocenić różne produkty i programy i polecam plan, który pracuje dla ciebie. Szkolenie pracowników w интегративно-funkcjonalny zasilanie i medycyna są dobrze wyszkoleni w bezpiecznym protokoły detoksykacji, i może być dużą ilość informacji.

Categories: Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *