Jak rozmawiać z dziećmi o wadze

No Comments

Jak rozmawiać z dziećmi o wadzeW kulturze współczesnej, wagi może być wrażliwy temat, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Pragnienie, aby być chude osiąga w wieku szkolnym, jak i dziewczynki w wieku 6 lat wyrażają zaniepokojenie z powodu swojego wyglądu i wagi.

Zastanawiając się, jak podchodzić do problemów wagi z młodzieżą zasługuje na szczególną uwagę; jak radzić sobie z tego tematu może mieć poważne i życiowe konsekwencje. Oto kilka porad, dyskusji waga z dziećmi, co zrobić, jeśli dziecko podnosi temat.

Zachęcamy otwarty dialog. Idź i porozmawiaj ze swoimi dziećmi o wadze i zachęcić ich, aby podzielić się swoimi przemyśleniami i odczuciami na temat obrazu ciała, gdy one się pojawiają. Kiedy dzieci dyskutują uczucia na temat wagi, możesz być pewien, aby słuchać i przyznać, że uczucia są prawdziwe. Jeśli mieliście podobne doświadczenia, może pomóc, aby się nimi podzielić. Wyjaśnij, że ludzie są w różnych kształtach i rozmiarach, i kochasz swoje dziecko bez względu na wszystko.

Nie rób żadnych negatywnych uwag. Sądząc własnym ciele lub twojego dziecka może prowadzić do zrównoważonego szkodliwy wpływ na obraz dziecka i stosunek do jedzenia. Dobry przykład dla dzieci, jak mówisz o swoim własnym ciele, a także innych. Pominąć przynęta fad diety siebie.

Podjąć działania. Dzieci uczą się szybko, i uczą się na przykładzie. Uczenie dzieci nawyków, które pomogą zachować je zdrowe na całe życie. W ogóle, jeśli twoje dziecko elementarne młodszy i masz pewne wątpliwości wagi, nie mówić o tym; po prostu zacznij robić zmiany stylu życia, jak rodzina. Najlepsze, co możesz zrobić, to zrobić to łatwe dla dzieci, aby jeść i poruszać się częściej. Służyć regularne, zbilansowane rodzinne posiłki i przekąski. Ograniczyć czas, który dziecko spędza przed telewizorem lub grając w gry wideo. Szukać sposobów, aby spędzić wesoło, aktywnie spędzić czas razem.

Uniknąć oskarżać. Nigdy nie krzyczą, krzyczą, przekupywać, gróźb ani karać dzieci o wadze, jedzeniu i aktywności fizycznej. Jeśli zamień te problemy w dziecko-rodzic walki, wyniki mogą być szkodliwe. Wstyd, poczucie winy i gniew instalacji do odrzucenia. Co gorsza dzieci czują się na temat swojej wagi, tym większa szansa, że oni słoika lub rozstrój żołądka.

Jednolity front. Jak w każdej innej ważne pytanie, upewnij się, że zarówno rodzice, jak i inne ważne krewni na tej samej stronie. Mieszane wiadomości o wadze może mieć złe konsekwencje.

Porozmawiaj z lekarzem. Jeśli lekarz wspomina obawy co do wagi dziecka, porozmawiać z profesjonalistą prywatnie. Omawiać konkretne obawy co do wzrostu dziecka i poproś o oferty na wprowadzenie pozytywnych zmian nawyków żywieniowych rodziny i poziomu aktywności.

Zwrócić się o poradę. Dla dzieci i młodzieży, sprawdzić lokalne programy i specjaliści, którzy specjalizują się na młodzieży. Szukać zarejestrowanym dietetyka dietetyka na specjalności zarządzanie dziecięcą wagę. W wielu szpitalach i klinikach są kompleksowe programy szkolenia i imprezy dla dzieci i dorosłych członków rodziny. Niektóre z tych parametrów mogą być objęte planem ubezpieczeń zdrowotnych.

Skupić się na zdrowie z nadwagą. Należy wziąć pod uwagę ogólny obraz dziecka na zdrowie, a nie ciężar. Jeśli w twojej rodzinie zaczyna się lepiej odżywiać i ruszać się więcej, dzieci mogą “rozwijać” ich ciężar, a ich wysokość wzrasta. Chwalić swoje dzieci na zachowanie stylu życia, takie jak wybór, aby grać na ulicy, grając w gry wideo, a nie o utratę kilku kilogramów.

Co zrobić, jeśli dziecko mówi, “Jestem taka gruba”.Co zrobić, jeśli dziecko mówi, "Jestem taka gruba".

Dowiedzieć się, gdzie myśli o poczuciu tłuszczu przyszli. Zrobił przyjaciela lub kolegę z klasy dokuczają dziecka o wadze? Zrobił jeszcze jeden krewny już Rozmiar brzucha dziecka lub bioder? Twoje dziecko poczucie wstydu z tego, że mocno obcisłe ubrania? Czy było coś w telewizji lub w internecie o nadwadze dzieci? Być może niektóre sporty są trudne dla dziecka, lub, być może, wybrali się ostatnio do drużyny. Tych rozczarowań i bolesnych pytań są powszechne wśród dzieci we wszystkich rozmiarach.

Jeśli inne dziecko lub dorosły człowiek, dziecka, oprzeć bezpośrednio i jak najszybciej sytuację. Jeśli waga twojego dziecka, jedzenia i aktywności w normie i odpowiada na wiek, uspokoić dziecko i nie koncentrują się na wadze.

Jeśli twoje dziecko ma nadwagęJeśli twoje dziecko ma nadwagę

Utrata masy ciała u dzieci może przeszkadzać ich wzrostu i negatywnie wpływa na ich wizerunek ciała i stosunek do jedzenia, dlatego bardzo ważne jest, aby praca z waszym pediatrą i zarejestrowany dietetyk lekarza-dietetyka. Wybrać kilka konkretnych zmian, które można zrobić w twojej rodziny, nawyków żywieniowych i aktywności, a następnie ustawić realistyczne cele.

Należy pamiętać, że w każdej rodzinie są różne i zmiany zachodzą powoli, więc uzbroić się w cierpliwość i pamiętać, że jest o wiele więcej dla zdrowia, niż waga.

Categories: Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *